Stäng
Hem

Vi tror inte på stora huvudkontor, vi tror på starka koncernbolag

Vårt huvudkontor ligger på Villagatan 6 i Stockholm. Här är vi som arbetar där:

Anna Antell

VD-Assistent/Kontorschef
anna.antell@axeljohnson.se
070-325 22 51

Anna Lundblad

Assistent till ägarfamiljen
anna.lundblad@axeljohnson.se
070-696 41 81

Camilla Wideroth

Ekonomi- och finansdirektör
camilla.wideroth@axeljohnson.se
070-395 73 73

Caroline Berg

Ordförande

Cecilia Delläng

Assistent
cecilia.dellang@axeljohnson.se
073-082 07 70

Emelie Nylund

Receptionist
emelie.nylund@axeljohnson.se
072-516 61 50

Emilia Heed

Finansiell controller
emilia.heed@axeljohnson.se
070-620 97 19

Erik Elveros

Business controller
erik.elveros@axeljohnson.se
070-358 76 56

Evy Jimenez

Husmor
evy.jimenez@axeljohnson.se
070-212 56 06

Ewa Waldenström

Fastighets- och säkerhetsansvarig
ewa.waldenström@axeljohnson.se
070-638 61 82

Helene Ekholm

Ekonom
helene.ekholm@axeljohnson.se
073-616 91 99

Jacob Wall

Direktör affärsutveckling
jacob.wall@axeljohnson.se
070-212 53 03

Kerem Yazgan

Direktör kommunikation och hållbarhet
kerem.yazgan@axeljohnson.se
070-289 29 99

Lars Holmér

Kontorsservice
lars.holmer@axeljohnson.se
070-352 61 51

Linn Walenty

Kommunikatör
linn.walenty@axeljohnson.se
070-225 37 25

Louise Hagen

VD D-Ax
louise.hagen@axeljohnson.se
070-837 05 06

Lovisa Jacobsson

Trainee
lovisa.jacobsson@axeljohnson.se

Maria Mellander

Projektledare HR och förnyelse
maria.mellander@axeljohnson.se
076-190 07 06

Mia Brunell Livfors

VD och koncernchef

Monica Gustafsson

Lönechef
monica.gustafsson@axeljohnson.se
070-499 86 87

Pia Anderberg

Direktör HR och förnyelse
pia.anderberg@axeljohnson.se
073-524 23 22

Rickard Sandholmen

Kontorsservice
rickard.sandholmen@axeljohnson.se
070-932 81 62

Sebastian Heimfors

Director innovation and data
sebastian.heimfors@axeljohnson.se
072-501 61 77

William Appelgren

Affärsutvecklare
william.appelgren@axeljohnson.se
073-140 74 00